O przedszkolu

Przedszkole Niepubliczne im. Janka Wędrowniczka zostało powołane przez Caritas Poznańską w Poznaniu. Funkcjonuje od 1 września 2009 roku, uroczystego poświęcenia placówki dokonał Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki.

Przedszkole mieści się w budynku wolnostojącym, otoczonym zielenią, z dużym ogrodem przedszkolnym. Do dyspozycji dzieci są trzy duże, kolorowe, wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne sale, z przyległymi łazienkami.

Mamy trzy grupy dzieci:

• Maluchy (dzieci 3 letnie)
  • Średniacy (dzieci 4 letnie)
  • Starszacy (dzieci 5 letnie)

Każdą grupą opiekują się dwie nauczycielki i jedna woźna oddziałowa, dodatkowo w grupie dzieci 3 letnich zatrudniona jest pomoc wychowawcy. Dzieci przez całe trzy lata są pod opieką tego samego zespołu.

W przedszkolu pracuje wysoko kwalifikowana kadra nauczycielska oraz pracownicy obsługi z dużym doświadczeniem zawodowym.

Przedszkole Niepubliczne im. Janka Wędrowiniczka

62-050 Mosina